Nawet osoby słabo zorientowane w kosmetykach na pewno zdają sobie sprawę z tego, że obecnie można znaleźć znacznie więcej produktów do kąpieli niż tylko płyny czy żele pod prysznic, nie mówiąc już o zwykłych mydłach, które do mycia skóry na obszarze innym niż dłonie nie są polecane. Co warto wybrać, by dobrze oczyścić ciało, nie zaszkodzić skórze, a jednocześnie uczynić kąpiel maksymalnie przyjemną?

Naturalne mydła

To świetny wybór dla osób, które chcą uniknąć wysuszania skóry w czasie kąpieli. Naturalne mydła nie mają nic wspólnego ze zwykłymi. Składają się wyłącznie z olejów roślinnych i innych naturalnych dodatków, co sprawia, że nie tylko myją, ale też pielęgnują skórę. Można wybrać na przykład mydło marsylskie, syryjskie czy glicerynowe. Wiele takich produktów mają w swych ofertach polskie manufaktury. Warto jednak pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, takie mydła słabo się pienią (co jest zaletą, gdyż udowadnia ich naturalność), nie jest to więc wybór dobry dla osób, którym marzy się wanna pełna pachnącej piany. Poza tym ich zapach nie wszystkim przypadnie do gustu. Jest on bardzo naturalny, często mocny (co oczywiście dla wielu osób będzie wielką zaletą i spotęguje relaks).

Kule do kąpieli

Te produkty, wyróżniające się zwłaszcza specyficzną formą, ale też działaniem, zdecydowanie pachną pięknie – kwiatami, owocami czy przyprawami, jak wanilia. Zwykle też zmieniają kolor wody w wannie na taką barwę, jaką samą mają – na żółto, różowo czy zielono. Musujące kule do kąpieli są też zabawnym gadżetem – wrzucona do wanny kula mocno musuje i szybko się rozpuszcza. Zaletą tych produktów jest często naturalny, dobry skład, dzięki czemu kula do kąpieli prawdziwie pielęgnuje skórę i nie wysusza jej. Poza tym takie artykuły często pachną na tyle mocno, że piękna woń długo utrzymuje się na skórze. Pewną wadą kul do kąpieli jest zaś fakt, że jedna kula wystarcza tylko na jedną kąpiel.

Olejki do kąpieli

To dobry wybór dla osób mających suchą skórę. Kiedy jednak chce się wybierać produkty w pełni naturalne, trzeba zwracać uwagę na ich skład, naturalne oleje bowiem, jak arganowy, często mają domieszki sztucznych składników.