Jeśli ktoś myje swoje ciało mydłem, prawdopodobnie ma ku temu ważny powód (na przykład gdy używa mydła antybakteryjnego) albo nie wie, jak wiele jest możliwości na współczesnym rynku. Zdecydowanie warto po nie sięgnąć i uczynić kąpiel nie tylko efektywnym zabiegiem higienicznym, ale też wielce przyjemnym, relaksującym rytuałem. Co można znaleźć na rynku?

Do wanny czy pod prysznic?

Dostępne produkty do mycia ciała różnią się przede wszystkim pod względem tego, czy są przeznaczone do stosowania pod prysznicem, czy w wannie. W tym pierwszym przypadku stosuje się głównie żele pod prysznic, nie jest to jednak bynajmniej jedyne rozwiązanie, jakie wchodzi w grę. Do wanny zazwyczaj wybiera się płyny do kąpieli, które nie tylko służą do mycia ciała, co zapewniają dużą ilość piany, dzięki czemu kąpiel jest dużo bardziej przyjemna. Poza tym istnieje wiele produktów, które można stosować w przypadku i wanny, i prysznica.

Co warto wybrać?

Nawet jeśli ma się swój ulubiony płyn do kąpieli czy żel pod prysznic, warto dać się skusić nowościom takim jak pianka do kąpieli, suflet, galaretka czy wiele innych. Prawdziwym hitem już od jakiegoś czasu są kule do kąpieli, które po wrzuceniu do wody musują i zwykle zabarwiają wodę na określony kolor, a także napełniają całą łazienkę cudownym zapachem. Na tym jednak ich walory się nie kończą – zwłaszcza naturalne kule zapewniają nawilżenie ciała, więc kąpiel z ich użyciem daje wiele korzyści.

Gdy chce się jeszcze mocniej zadbać o swoją skórę, na przykład z powodu jej silnego wysuszenia, warto sięgnąć po krem do mycia ciała, olejek lub balsam pod prysznic. Na użytkowanie tego drugiego produktu trzeba jednak przeznaczyć nieco więcej czasu, nie używa się go bowiem jak typowego produktu, w trakcie polewania się wodą – należy go rozmasować na wilgotnej skórze, na chwilę pozostawić i dopiero potem spłukać.

A może złuszczanie?

Świetnym wyborem dla osób zajętych, niemających wiele czasu na żmudne peelingi, czy też chcących zawsze cieszyć się gładką skórą, będą peelingi myjące. Doskonale łączą one w sobie walory środka myjącego i złuszczającego.