Dobry preparat do walki z uciążliwymi owadami przyda się każdemu. Głównym zadaniem repelentów jest odstraszanie insektów, które mogłyby pokąsać człowieka i przenieść na niego groźne choroby. Owady przenoszą m.in.: żółtą febrę, malarię, zika i dengę. Każda z tych chorób może zakończyć się śmiercią zarażonego. Dlatego też z owadami nie ma żartów. Do walki z nimi sprawdza się Mugga spray. Kto powinien po niego sięgać?

Osoby przebywające w tropikach

Owady przenoszące niebezpieczne choroby najczęściej występują w klimacie tropikalnym i subtropikalnym. W związku z tym Mugga na komary powinna znaleźć się jako obowiązkowy element bagażu każdej osoby, która wybiera się w te rejony. Powinni więc sięgać po niego turyści, podróżnicy i żołnierze, którzy znajdują się na misjach w regionach o wspomnianym wyżej klimacie. Właśnie tam owady są najbardziej uporczywe i stanowią realne zagrożenie.

Rolnicy, myśliwi i wędkarze

Błędem byłoby jednak myślenie, że w Polsce nie ma owadów, na których ukąszenia trzeba szczególnie uważać. W naszym kraju należy szczególnie uważać na nie w okolicy wody oraz gęstej roślinności. Z tego powodu osoby przebywające w lesie (myśliwi, leśnicy, survivalowcy, biwakowicze), w pobliżu wód (wędkarze) oraz na polach (rolnicy). Dla wszystkich tych osób owady stanowią realne zagrożenie. Z tego też powodu powinny one sięgać po Mugga na kleszcze lub na komary. Stosowanie repelentu zdecydowanie zmniejszy ryzyko ukąszenia i przeniesienia choroby.

Dla dorosłych

Warto jednak podkreślić, że Mugga spray jest przeznaczony wyłącznie do stosowania przez dorosłych. Jest to jeden z najsilniejszych środków dostępnych na rynku i nie ulega wątpliwości, że jest on zbyt silny dla dzieci. Zdecydowanie nie powinny go stosować, bo może się to skończyć podrażnieniami, a w skrajnym przypadku nawet zatruciem. Ten repelent jest zarezerwowany wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia, które wymagają szczególnie wysokiej ochrony przed owadami i niebezpiecznymi chorobami, które mogą one przenosić.