Seria Atoderm od Biodermy powstała z myślą o osobach, które borykają się z suchą skórą pozbawioną elastyczności. To wysokiej klasy produkty, które wyróżniają się starannie zaprojektowaną formułą. Kosmetyki działają kojąco oraz łagodząco. Systematycznie stosowane mogą ograniczyć problem łuszczenia się skóry, a także wielu innych nieprzyjemnych dolegliwości. Nie bez powodu są one chętnie wybierane przez tych, którzy borykają się z atopowym zapaleniem skóry.

Kosmetyki do ciała i twarzy

Bioderma Atoderm to kosmetyki do ciała i twarzy, które występują w kilku wariantach. Istotne jest to, aby produkty zostały trafnie dopasowane do użytkownika. Trzeba zaznaczyć, że są one polecane zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. W przypadku skóry mocno problematycznej (np. z łuszczycą) dobrze jest skonsultować chęć stosowania pielęgnacji z serii Atoderm Bioderma z dermatologiem. Niezaprzeczalnym plusem jest wysoka różnorodność, dzięki której znalezienie odpowiedniego wariantu nie jest problematyczne.

Redukcja problemów skórnych

Kosmetyki pielęgnacyjne Bioderma Atoderm redukują nieprzyjemne problemy skórne, które stanowią wynik niedostatecznego nawilżenia. Oczywiście nie stanowią one zamiennika terapii leczniczej, jednak mogą stanowić jej uzupełnienie. Seria Atoderm od Biodermy dzieli się na następujące linie: do skóry normalnej, suchej; do skóry bardzo suchej, atopowej. Dostępne są produkty na dzień oraz na noc. Ważne jest, aby stosować je w zgodzie z zaleceniami producenta. Nie można nie wspomnieć o pielęgnacji wzmacniającej/regenerującej skórę oraz uzupełniającej.

Odbudowa bariery ochronnej

Bioderma Atoderm to seria, która przypadnie do gustu zwolennikom lekkiej formuły, która nie pozostawia tłustej warstwy. Produkty szybko wchłaniają się w skórę, a dodatkowo pozostawiają barierę ochronną. Badania kliniczne potwierdzają, że już po 29 dniach można zmniejszyć suchość skóry o 64%. Wysoka zawartość składników odżywczych pozwala uzupełnić niedobory, które odpowiadają za wiele uciążliwych dolegliwości skóry.