Piękne, zdrowe i błyszczące włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety codzienne używanie suszarki czy prostownicy sprawia, że włosy stają się suche i matowe. Jak przywrócić im blask?  Wystarczy odrobina cierpliwości i  systematyczności, by stać się posiadaczką lśniących kosmyków.

Skąd się biorą suche włosy?

Głównym winowajcą, który odpowiada za zniszczone włosy, jest dieta. Jadłospis ubogi w witaminy A, B i E oraz składniki mineralne takie jak cynk, krzem, potas i miedź. Do tego dochodzi częsta koloryzacja lub rozjaśnianie włosów, a także narażanie ich na działanie wysokich temperatur.

Kosmetyki, które poprawią wygląd włosów

Peeling do skóry głowy – pielęgnację trzeba zacząć od podstaw, czyli od usunięcia martwego naskórka. Drogeria internetowa jest świetnym miejscem, gdzie można znaleźć tanie kosmetyki i dobrej jakości. Ważne, aby peeling wykonywać systematycznie, co najmniej raz w tygodniu.

Olejki – wbrew pozorom, wcale nie przetłuszczają włosów. Nadają połysk, doskonale wygładzają niesforne kosmyki i nawilżają. Do tego pięknie pachną i chronią przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.

Odżywki – najlepsze są te, które zawierają prowitaminę B5, glicerynę i witaminę A. Należy unikać tych z parabenami, SLS i SLES. Warto szukać dobrej jakości odżywki w drogerii internetowej. Jest tam duży wybór i można spokojnie przeanalizować skład kosmetyków.

Właściwa pielęgnacja włosów wymaga systematyczności. Codzienne zabiegi kosmetyczne, powinny stać się rutyną. Profesjonalne i wysokiej jakości kosmetyki są kosztowne. Dlatego drogeria internetowa tania to dobra alternatywa dla stacjonarnych sklepów.