Mamy do dyspozycji wiele akcesoriów, które mają pomóc w uzyskaniu idealnej, gładkiej opalenizny. Rękawice do opalania znacząco ułatwiają nakładanie samoopalacza. Pozwalają szybko i wygodnie rozprowadzić produkt na skórze, nie pozostawiając plam i nieestetycznych smug. Znajdują zastosowanie nie tylko podczas aplikacji kremowych produktów – świetnie sprawdzają się również w aplikacji kosmetyków w sprayu.

Usuwanie resztek opalenizny

Jednym z problemów związanych ze stosowaniem standardowych peelingów złuszczających przed opalaniem jest to, że ich receptura nie jest opracowana z myślą o usuwaniu pozostałości opalenizny. Nawet najlepsze peelingi mogą czasami pozostawić głęboko osadzone ślady i brud. Ponieważ rękawice do opalania są przeznaczone nie tylko do aplikacji, ale również do przygotowania skóry, mogą działać szybciej i skuteczniej niż inne kosmetyki. Aby pozbyć się uporczywej opalenizny za pomocą rękawicy, należy najpierw zmiękczyć skórę pod ciepłym prysznicem. Używając niewielkiej ilości delikatnego płynu do demakijażu, szoruje się ciało od stóp do głów, aż skóra powróci do naturalnego koloru.

Równomierna aplikacja

Oprócz tego, że rękawica do samoopalacza pomaga skutecznie oczyścić skórę, istotnie ułatwia aplikację produktów. Kremy i musy opalające należy nakładać na rękawicę, a następnie rozprowadzić po skórze kolistymi ruchami. W ten sposób uzyskuje się gładką, jednolitą opaleniznę bez smug. Ponadto rękawica ochroni dłonie przed trudnymi do usunięcia zabrudzeniami i przebarwieniami. W przypadku produktów w sprayu najlepiej rozpylić je bezpośrednio na skórę, a następnie wyrównać nałożoną warstwę za pomocą rękawicy. Ponieważ produkt nakładany jest większą powierzchnią niż powierzchnia dłoni, cały proces przebiega zdecydowanie szybciej.

rękawica do samoopalacza bez kciuka

Dbanie o stan rękawic do opalania

Podobnie jak wszystkie narzędzia kosmetyczne, rękawica do nakładania samoopalacza również musi być odpowiednio czyszczona i przechowywana, aby zachować doskonałą formę. Rękawicę należy spłukać po każdym użyciu i myć ciepłą wodą z mydłem, aby usunąć resztki produktów do opalania i zapobiec powstawaniu zielonych przebarwień.