Aceton jest stosowany przede wszystkim przy zabiegach manicure oraz usuwaniu hybryd zarówno w warunkach domowych, jak i w salonach kosmetycznych. Jest to substancja poddana procesom oczyszczenia i wzbogacona składnikami odżywczymi. Przed jego stosowaniem warto rozwiać wątpliwości, takie jak: co to jest aceton i czy jego używanie jest bezpieczne?

Aceton kosmetyczny – czym się charakteryzuje i jak go stosować?

Aceton do paznokci jest łagodną formą, którą można stosować bezpośrednio w kontakcie ze skórą. Dzięki wzbogaceniu go wieloma witaminami oraz substancjami łagodzącymi pełni wspaniałą rolę między innymi podczas wizyty w salonie kosmetycznym. Jeśli jednak zamierza się zastosować go w warunkach domowych, warto upewnić się co do produktu, szczególnie w przypadku zakupów internetowych.

Należy pamiętać, aby podczas zabiegu odpowiednio wentylować pomieszczenie, a po jego zakończeniu pozbyć się wszystkich zużytych wacików i patyczków kosmetycznych, ponieważ ostry zapach acetonu może negatywnie wpłynąć na samopoczucie, powodując między innymi bóle głowy lub wymioty. Pojemnik trzeba schować w bezpiecznym miejscu – z dala od źródeł ciepła ze względu na swoją łatwopalność oraz jak najdalej od dzieci, by go nie zażyły.

Jak zadbać o regenerację paznokci po acetonie?

Aceton kosmetyczny jest najczęściej stosowany w gabinetach podczas zabiegów manicure hybrydowych lub żelowych w celu ich zdejmowania. Preparat używany raz na jakiś czas nie wyrządzi żadnych szkód, lecz warto zapewnić paznokciom odpoczynek po jego zastosowaniu. W celu zapewnienia im odpowiedniej regeneracji powinno pamiętać się o kilku kwestiach, takich jak:

  • stosowanie kilka razy dziennie odżywczych kremów na płytkę paznokcia z mnóstwem witamin,
  • wykonanie raz w tygodniu maseczki do dłoni,
  • używanie regenerującej oliwki do skórek,
  • korzystanie z mydeł o łagodnym działaniu.

Aceton stosowany prawidłowo nie stanowi zagrożenia dla organizmu, lecz mimo wszystko warto dowiedzieć się o nim najważniejszych kwestii, by nie popełnić błędu i nie zaszkodzić własnemu zdrowiu podczas wykonywania zabiegu na własną rękę.