Co prawda większość cieni do powiek dostępnych na naszym rynku kosmetycznym zapewnia odpowiednią trwałość i jakość, to jednak stosowanie bazy pod nie nie tylko może pozytywnie wpłynąć na ich trwałość i utrzymywanie się w niezmienionym stanie przez cały dzień, ale również zwiększyć intensywność nakładanej barwy. Co powinnyśmy wiedzieć o bazach i cieniach do powiek oraz ich nakładaniu?

W niemal każdej drogerii kupimy dzisiaj nie tylko pojedyncze cienie do powiek, ale także całe ich zestawy. Z ekonomicznego punktu widzenia znacznie lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w określony zestaw nawet jeżeli nie wszystkie odcienie będziemy chciały wykorzystywać – dają one po prostu znacznie większe możliwości delikatnego makijażu i podkreślenia koloru naszych powiek.

Musi wyschnąć!

Podstawową rzeczą w przypadku łączenia cieni do powiek oraz bazy pod nie jest to, aby nakładać cień dopiero po całkowitym wyschnięciu bazy. W innym przypadku nie otrzymamy należytego efektu w postaci braku gromadzenia się tuszu w załamaniach i jego późniejszym obsypywaniu.

Jak nakładać bazę?

Bazę możemy nakładać zarówno opuszkami palców poprzez jej łagodne rozprowadzenie, jak również jej wklepywanie w powierzchnię powieki. Można użyć również specjalnego pędzelka, które dostaniemy razem z zestawem cieni.