oko i brwiPodstawą idealnej oprawy oczu, która będzie przyciągać spojrzenia, są wypielęgnowane i podkreślone brwi. Wystarczy poświęcić im chwilę, by stały się ozdobą twarzy. Warto podkreślić, że zaniedbane, niewyregulowane, zbyt jasne czy rzadkie brwi nie dodają uroku, a wręcz przeciwnie. Co więc należy robić, by brwi były należycie zadbane? Potrzebne będą nam do tego celu zarówno kosmetyki, jak i akcesoria.

Wyregulowane i podkreślone

Podstawą jest regulacja, czyli wyrwanie wszystkich zbędnych włosków i nadanie brwiom kształtu. Jeżeli nie potrafimy tego zrobić profesjonalnie, najlepiej oddać się w ręce specjalistki. Obszar dookoła brwi delikatnie rozjaśniamy korektorem. Teraz przychodzi czas na najważniejszy kosmetyk, czyli cienie do brwi. Najwygodniej nakłada się je pędzelkiem.

Ogromnie ważny jest dobór idealnego odcienia cieni do brwi, a w tym pomoże nam konsultantka kosmetyczne w każdej drogerii. Chodzi o to, by zarówno kształt, jak i kolor brwi był jak najbardziej naturalny. Cień nie musi być drogi. Już za kilkanaście złotych można kupić wydajny produkt dobrej jakości, który bardzo dobrze spełni swoje zadanie. W sprzedaży są również cenie marek selektywnych, droższe i zwykle doskonałej jakości.