Henna to naturalny składnik, który pozyskuje się z liści i pędów lawsonii bezbronnej. Dzięki swym dobroczynnym właściwościom henna znajduje szereg różnorodnych zastosowań – używa się jej między innymi do ozdoby i pielęgnacji ciała oraz włosów.

Stosowanie henny na włosy – zalety

Henna na włosy to idealny zamiennik chemicznych farb. Naturalny skład produktu pozwala na uzyskanie pięknego koloru włosów, nie przyczyniając się przy tym do ich nadmiernego obciążenia.

Zwolenniczki stosowania henny do włosów przekonują także o jej nawilżającym i odżywczym działaniu – składniki mineralne zawarte w hennie przyczyniają się między innymi do wzmocnienia struktury włosa, uzupełniając powstałe ubytki keratyny.

Dodatkowo wybór sprawdzonego i naturalnego produktu zagwarantuje efekt, który utrzyma się na włosach nawet do kilku tygodni – dobrym wyborem może okazać się na przykład henna Sattva, która dzięki drobno zmielonym składnikom nie sprawi problemów podczas przygotowywania i aplikacji mieszanki, gwarantując trwały efekt zdrowych, mocnych i lśniących włosów.  

Henna do włosów – dla kogo?

Henna do włosów ze sklepu Cocolita to produkt, który sprawdzi się szczególnie w przypadku osób, którym zależy na delikatnym pogłębieniu koloru włosów bez potrzeby nakładania na nie farb o agresywnym, chemicznym składzie.

Naturalna henna na włosy, ze względu na swą ograniczoną paletę barw, może jednak nie sprawdzić się w przypadku osób, którym marzy się diametralna zmiana wizerunku – głównym celem henny do włosów jest bowiem pogłębienie naturalnego odcienia włosów, a nie całkowita zmiana koloru.

Henna do włosów – o czym pamiętać przy zakupie?

Wybierając hennę na włosy warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych szczegółów. Po pierwsze niezwykle istotnym może okazać się skład produktu – im mniej skomplikowana i krótsza lista składników, tym lepiej. Dodatkowo dobrej jakości henna powinna zostać wzbogacona o naturalne składniki, które odżywią i nawilżą włosy, zapobiegając ich przesuszeniu.

Osoby poszukujące naturalnego i bezpiecznego produktu, który nie tylko wzmocni naturalny kolor włosów, ale także przyczyni się do poprawy ich stanu powinny zdecydować się na zakup sprawdzonych preparatów od zaufanych producentów takich jak Sattva. Henna Sattva stanowi połączenie idealnie dobranych składników w dokładnie odmierzonych proporcjach, które gwarantują zdrowe i pięknie wyglądające włosy.