Sucha skóra stanowi duży problem zarówno ze względu na odczuwany dyskomfort jak i na wygląd cery, która staje się szara i pozbawiona blasku. Posiadaczki tego typu skóry twarzy nieustannie poszukują rozwiązań oraz produktów, które dostarczą ukojenie oraz nawilżą skórę.

Kiedy szczególnie warto zadbać o nawilżenie?

Okres zimowy stanowi niemałe wyzwanie dla utrzymania cery w dobrej kondycji. W tym czasie skóra wystawiona jest na ciężkie warunki pogodowe oraz niską temperaturę, a jednocześnie panujący wtedy okres grzewczy dodatkowo obciąża cerę z powodu obniżonej zawartości wilgoci w powietrzu. W konsekwencji skóra zaczyna walczyć oraz przesuszać się w szybkim tempie. Oprócz nawadniania organizmu od wewnątrz, kluczem do utrzymania równowagi jest zadbanie o dostarczenie skórze nawilżenia z zewnątrz w postaci kosmetyków, np. kremów czy emulsji.

Stosując różnego rodzaju produkty złuszczające jak peelingi czy kwasy, ważne jest, aby zadbać o równowagę skóry oraz jej barierę hydrolipidową. Ponieważ złuszczanie idzie w parze z mocnym nawilżaniem, poleca się, aby wprowadzić do rutyny pielęgnacyjnej nocną kurację nawilżającą. Najbardziej odpowiednie będzie zbudowanie rutyny z serii produktów tej samej marki jak np. Bandi, która ze swoją serią kosmetyków Anti Dry (dostępna np. w Cocolicie) wyszła naprzeciw potrzebom przesuszonej cery wraz z odpowiednio dobranymi składnikami, które powstrzymają utratę wody z naskórka.

Jakie składniki odpowiadają za nawilżenie?

Poza czytaniem krótkich etykiet na opakowaniu, warto jest poznać kilka kluczowych składników, które okażą się pomocne w zwalczaniu problemu z suchą cerą. Należą do nich m.in.:

  • ektoina, która utrzymuje długotrwałe nawilżenie,
  • alantoina, naturalny składnik posiadający właściwości kojące oraz regenerujące
  • kwas hialuronowy, dostarczający natychmiastowe nawilżenie
  • mocznik, który jest jednocześnie złuszczający i nawilża popękaną skórę
  • wszelkie oleje, np. kokosowy czy masło shea pełniące funkcję okluzyjną, czyli zamyka wodę w naskórku zapobiegając jej odparowaniu.

Kompleks powyższych składników zawarty jest np. w kosmetykach Bandi z serii Anti Dry, który pomoże nie tylko w naprawieniu uszkodzonej skóry, ale także zapobiegnie dalszemu przesuszaniu jej.