Cellulit, czyli tak zwana skórka pomarańczowa, pojawia się u prawie wszystkich kobiet. Większość pań chce za wszelką cenę się jej pozbyć, gdyż tworzy nieestetyczne wgłębienia na pośladkach, udach, brzuchu lub ramionach. W usuwaniu cellulitu i zmniejszaniu jego widoczności istotną rolę grają nie tylko dieta i ruch. Równie ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków takich jak krem na cellulit. Jak go prawidłowo używać?

Składniki aktywne kremów na cellulit

Krem na cellulit powinien zawierać substancje, które poprawiają ukrwienie skóry. Dzięki nim przepływ krwi w naczyniach krwionośnych jest szybszy, a skóra staje się lepiej odżywiona. Ma to pozytywny wpływ na jej jędrność. W ten sposób działa między innymi kofeina, która dodatkowo odpowiada za usuwanie nadmiaru wody i obrzęków limfatycznych. Podobne efekty daje guarana. Mentol lekko chłodzi skórę, stymulując spalanie tkanki tłuszczowej.

Ekstrakt z bluszczu i kasztanowca z kolei wzmacniają ściany naczynek krwionośnych, zmniejszając ryzyko powstawania pajączków. Mocniejsze naczynia to również ograniczenie obrzęków kończyn dolnych, które zwiększają widoczność pomarańczowej skórki. Balsam i krem antycellulitowy może być wzbogacony także o algi lub masło shea. Dzięki nim poprawia się nawilżenie i sprężystość skóry. Ciało staje się miękkie i przyjemne w dotyku, a skóra idealnie gładka.

Jak używać kremów i balsamów na cellulit, by zwiększyć ich efekty?

Krem antycellulitowy lub balsam na cellulit powinno się wcierać w ciało codziennie przez okres co najmniej kilku tygodni. W przeciwnym razie efekty ich stosowania będą chwilowe i nie zwalczą problemu pomarańczowej skórki na dobre. Najlepsze balsamy na cellulit wmasowuje się w ciało po kąpieli. Kąpiel można połączyć z masażem szczotką, która pobudzi krążenie i zwiększy przyswajalność składników aktywnych w głębokich partiach skóry. Balsam lub krem należy wcierać okrężnymi ruchami, zaczynając od dołu nóg i kierując się ku górze. W ten sposób dodatkowo usuwa się limfę i poprawia się krążenie. Kosmetyki na cellulit można stosować rano i wieczorem. W razie potrzeby posmarowane partie ciała zawija się w folię na 30 minut, by krem wniknął głębiej i szybciej usunął defekt w postaci skórki pomarańczowej.