zadbane rzęsy i oko Każda kobieta chciałaby cieszyć się grubymi, mocnymi i zdrowymi rzęsami. Rzęsy dodają niesamowicie uroku każdej twarzy. Istnieje wiele sposobów na to, aby poprawić jakość funkcjonowania rzęs i sprawić, aby wyglądały one na grubsze niż naturalnie.

Wodoodporne tusze do rzęs

Po pierwsze, warto zainwestować w dobrej jakości tusze do rzęs. Koniecznie trzeba nakładać na rzęsy wartościowe odżywki. Odżywka jest potrzebna zwłaszcza, gdy jesteśmy już po trzydziestce. Z wiekiem nasze rzęsy starzeją się i rosną coraz wolniej. Coraz chętniej łamią się i kruszą. Rzęsy staja się tym słabsze, im częściej używamy na przykład wodoodpornych tuszy do rzęs. Wodoodporny tusz do rzęs to substancja, która mocno przykleja się do struktury włoska, powodując jego osłabienie. Osłabienie włosa powoduje także demakijaż tuszu wodoodpornego.

Zabiegi na rzęsy

Na rzęsy negatywnie wpływa także stosowanie wszelkiego rodzaju zabiegów upiększających oko: przedłużanie rzęs, zagęszczanie rzęs oraz systematyczne doklejanie do ich powierzchni sztucznych włosków doprowadza do tego, że nasze naturalne rzęsy rzedną i słabną.

Zalotka

Zalotka pięknie podkręca rzęsy. Należy jednakże używać jej tylko przed pomalowaniem rzęs. Należy także unikać zalotek termicznych. Dają one fenomenalne chwilowe efekty, ale w dłuższej perspektywie powodują wypadanie rzęs na masową skalę.