Pędzle do podkładu przeznaczone są do nakładania kosmetyku w formie płynnej. Dzięki użyciu dobrej jakości pędzli można zapewnić idealnie równomierne rozprowadzenie podkładu na całej powierzchni twarzy. Daje to przewagę pędzlom nad na przykład nakładaniem podkładu za pomocą dłoni.

Rodzaje pędzli do podkładu

Pędzle do podkładu znacznie się od siebie różnią. Różnice te spowodowane są użyciem innego rodzaju materiału do produkcji pędzli. Może to być włosie syntetyczne bądź naturalne. Jeżeli pędzle wykonane są z włosia naturalnego rozróżniamy je na wykonane z włosia kozy, sobola, wiewiórki, lisa, itp.

Kształty pędzli do podkładu

Hakuro H50 - zdjęciePodstawowe kształty pędzli używanych do aplikacji podkładu to tak zwane pędzle języczkowe, od których się obecnie odchodzi, oraz pędzle płasko ścięte. Pędzle płasko ścięte mogą być ścięte poziomo lub ukośnie, ważne żeby powierzchnia, która ma bezpośrednią styczność ze skórą była idealnie płaska i gładka. Przykłady pędzli płasko ściętych to pędzel Hakuro H50 i jego zmniejszona wersja – Hakuro H50S. Są to pędzle ścięte poziomo. Budowa obydwu modeli nie różni się niczym prócz wielkości. Model H50S posiada powierzchnię włosia o połowę mniejszą niż H50, co pozwala na większą precyzję nakładania podkładu.