Aby pielęgnacja maskami do włosów z linii Kallos była skuteczna, należy przede wszystkim dobrać odpowiedni jej rodzaj do włosowego problemu, z którym się borykamy. Włosy suche będą potrzebowały innej pielęgnacji niż włosy zniszczone i łamliwe. Specjaliści polecają również inna pielęgnację dla włosów farbowanych i starzejących się.

Dobór maski

maska do włosów Kallos - zdjęcieMaska Kallos jagodowa, bananowa czy algowa mają silne właściwości nawilżające polecane dla włosów suchych. Maski keratynowe oraz z proteinami jedwabiu silnie odbudowują zniszczone włosy potrzebujące protein. Zaś te multiwitaminowe, dla włosów koloryzowanych oraz kawiorowe, świetnie sprawdzą się w pielęgnacji włosów farbowanych, bez połysku i starzejących się. To wszystko dzięki ich silnym właściwościom naprawczym. Każdą z nich należy po umyciu włosów nałożyć na około 5-10 minut a następnie spłukać.

Co oprócz masek?

Same maski do włosów Kallos nie zdziałają cudów jeśli reszta naszej włosowej pielęgnacji jest pełna błędów. Warto wzmocnić włosy regularnym zabiegiem olejowania. Olejować włosy możemy zarówno przed myciem, takimi olejami jak kokosowy czy lniany, jak i po myciu- specjalnie dobranymi olejkami nieobciążającymi włosów. Warto również zrezygnować z szamponów z silikonami.