Obecnie na rynku znajduje się wiele produktów przeznaczonych do paznokci, a w tym baz hybrydowych. Przy wyborze tego rodzaju kosmetyków najważniejsze jest, aby były one przebadane dermatologicznie oraz nie posiadały w swoim składzie szkodliwych substancji. Baza do paznokci hybrydowych zabezpiecza płytkę przed przebarwieniami, wyrównuje jej powierzchnie i powoduje większą przyczepność lakieru. Trwały manicure w dużej mierze, zależy od jakości bazy, którą został wykonany.

Co jest najważniejsze podczas wyboru bazy hybrydowej?

Bazę hybrydową należy wybrać według konkretnych potrzeb paznokci. Do wyboru są produkty dla słabej płytki lub posiadającej nierówności. Właścicielki wrażliwych paznokci powinny zainteresować się witaminową wersją baz hybrydowych. Ich składniki potrafią zdziałać cuda. Dodatkowo w https://www.cocolita.pl/bazy-i-topy dostępne są bazy z możliwością przedłużenia paznokci. To doskonała opcja dla miłośniczek dłuższego manicure. Z kolei osoby, które stawiają na szybkie oraz praktyczne rozwiązania mogą przetestować kolorowe bazy, które od razu tworzą stylizację. Kluczem do odpowiedniego wyboru jest podążanie za indywidualnymi potrzebami paznokci.

Jak odpowiednio nakładać bazę hybrydową?

Przed pokryciem paznokci bazą, należy dokładnie spiłować płytkę. W tym celu specjaliści zalecają wykorzystanie pilniczka o gradacji 100/80. Następnym krokiem jest zmiękczenie skórek i usunięcie ich za pomocą radełka lub ewentualnie cążków. Baza hybrydowa musi mocno trzymać się paznokci i stanie się tak tylko po ich odtłuszczeniu. Można to wykonać za pomocą specjalnego odtłuszczacza lub primera kwasowego. Takie rozwiązanie sprawdzi się nawet na najbardziej upartej płytce paznokcia.

Na tak przygotowane paznokcie wystarczy nałożyć bazę. Ważne, aby precyzyjnymi ruchami zaaplikować cienką warstwę produktu. W celu estetycznego efektu każdy paznokieć powinien mieć zabezpieczony wolny brzeg. Ostatnim krokiem jest utwardzenie bazy hybrydowej w lampie. Optymalny czas trzymania paznokci w technologii UV to około 2 minuty. Na tak przygotowane paznokcie można nałożyć lakier oraz top do hybryd i gotowe!